İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ve Pune Dünya Ticaret Merkezi Arasında iş Birliği Anlaşması İmzalandı
17.08.2015

17 Ağustos 2015 tarihinde İDTM genel müdürlüğünü ziyaret eden Pune Dünya Ticaret Merkezi (WTC Pune) direktörü Sagar Chordia, genel müdürümüz Rüştü Argıt ile görüştü. Karşılıklı işbirliği imkanlarını arttırmak, iki ülke arasında ticareti geliştirmek ve iş dünyasına yeni fırsatlar oluşturmak hedefiyle, İDTM ve WTC Pune arasında Memorandum of Understanding (MOU) anlaşması imzalandı.

Hindistan’ın Maharashtra eyaletinde bulunan ve eyaletin başkenti Mumbai’den sonra ikinci büyük şehri olan Pune’de faaliyet gösteren WTC Pune, 2013 yılında faaliyete geçmiştir.

150,000 metrekarelik alana sahip WTC Pune; geçici ofis, toplantı ve konferans salonları, fuar alanı ile hizmet verirken ayrıca, ticari heyetler, pazar araştırmaları, danışmanlık ve ticari eğitim gibi konularda da faaliyet göstermektedir.

Hızla büyüyen ekonomisi ile dünya üzerindeki önemli pazarlardan biri olan Hindistan, Türk firmalarına da önemli fırsatlar sunmaktadır. İş Birliği Anlaşması genel olarak iki Dünya Ticaret Merkezinin, ülkelerimiz arasındaki ticareti ve işbirliğini geliştirmek için yapabileceklerine odaklanmıştır. İstanbul Dünya Ticaret Merkezinin bu konudaki çalışmaları artan hızla devam edecektir.Geriye Dön