İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nden Yeni Fuar Alanı Yatırımı
20.10.2015

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük fuar alanı yatırımını hayata geçiriyor. Fuarcılık sektörünün yıllardır beklediği bu projenin maliyeti 500 milyon dolar olarak ön görülmekte olup, Türkiye’nin en büyük fuar alanı yatırımı olacaktır.

Bu büyük yatırımın tanıtıldığı İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş.’nin yeni fuar alanı lansmanı, İDTM Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş ile İDTM Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sn. İbrahim Çağlar’ın katılımlarıyla 20 Ekim’de yapıldı.

Son yıllarda fuarcılık alanında adından sıkça bahsettiren İstanbul, bugün atılan önemli bir adımla fuarcılığın başkenti olma yolunda hızla ilerlemektedir. Yeni yatırım İstanbul’u dünya fuarcılığının başkenti yapma hedefine bir adım daha yaklaştıracaktır.

Toplamda 700 bin metrekare olan yatırımımız iki etapta gerçekleşecek. Birinci etap inşaatının 2017 yılı Eylül ayında bitirilmesi planlanıyor. Fuar alanlarını kapsayacak ikinci etabına ise 2018 yılının ilk aylarında başlanacak ve 2019 yılı sonlarında tamamlanacak. Tüm etaplar bittikten sonra 300 bin metrekarelik fuar alanlarının arasında kalan lokasyonda, 35 bin metrekarelik, yılın 365 günü hayatın devam edeceği alışveriş merkezi, cafeler, alakart ve fast food restoranların yer alacağı iki katlı bir yaşam merkezimiz de olacaktır.

Projenin bünyesinde 12 dakika içinde araçların tahliye edileceği 8000 araçlık kapalı otopark da bulunacaktır.

Bu dev proje, insana ve doğaya saygılı, verimliliği yüksek, yeşil bina standartlarında “Leed Sertifikasına” sahiptir. Avrupa’nın en büyük, en modern fuar merkezinin tasarlandığı projemiz, İstanbul’a ve dünya fuarcılığına büyük bir değer katacaktır.Geriye Dön