Gana’lı Firmalar İDTM’nin Organizasyonunda Türk Firmaları ile Buluştu!
22.02.2016

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Dış İlişkiler departmanı, 16 Şubat 2016 günü Gana’da faaliyet gösteren Akra Dünya Ticaret Merkezi’nin getirdiği ticari heyet ile, İDTM A3 Blok 1. katta bulunan WT Club’da ikili görüşmeler (B2B) organizasyonu gerçekleştirdi.

İnşaat malzemelerinden tekstile kadar değişik sektörleri temsil eden Ganalı firmalar şunlardı: Menjes Group, Unibank Ghana Ltd, ET Legacy Farms, Dosonec Ltd, Korpha Trends, Klucky Enterprise, Appex Shipping, SI Ltd & SAS Finance, Akoa Ltd.  

İkili görüşmelere, aralarında Teksan Jeneratör, Kalekim, Nobel Metal gibi önemli firmaların bulunduğu 40 Türk firması iştirak etti. Toplamda 75 iş görüşmesi (B2B) yapılan organizasyonda firmalar, İDTM’nin planladığı program çerçevesinde görüşmelerini tamamladılar. 

Görüşlerini aldığımız tüm Türk firma temsilcileri görüşmelerin son derece başarılı organize edildiğini özellikle vurgulamış, organizasyondan çok memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Çeşitli firmalarımızın aldığı yüklü siparişler buna güzel bir örnek olarak verilebilir. Ganalı firmalarda görüştükleri Türk firmalarının beklentilerini büyük ölçüde karşıladığını belirtmiştir. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ender Yazıcıoğlu da görüşmelere iştirak etmiştir. 

ITO Fuarlar Koordinatörlüğü’nün Katılımı

24-27 Ağustos 2016 tarihinde Gana’nın Akra şehrinde yapılacak “Gana Birinci Türk Ürünleri Fuarı”’na istinaden, İstanbul Ticaret Odası Fuarlar Koordinatörlüğü biriminden Sayın Tayfun Fakiroğlu, ikili temaslarda bulunmak üzere ve katılımcı Ganalı ve Türk firmaları ile görüşmek üzere organizasyonumuza katıldı.

Gana’lı Heyetin ITO’yu Ziyareti

18 Şubat 2016 tarihinde ise İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ve Ganalı firma temsilcileri İstanbul Ticaret Odasına bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Uluslar Üstü İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından ağırlanan heyet daha sonra, ikili görüşmelerde tanıştıkları firmaların fabrika ve üretim tesislerine ziyaretlerde bulundu.Geriye Dön