İDTM’nin Rai Amsterdam ve “Private Label Fuarı” Ziyareti
10.06.2016

İDTM heyeti Hollanda’da Rai Amsterdam fuar alanını gezerek incelemelerde bulundu.

12 adet fuar salonu, 70 adet toplantı ve konferans salonu ve 2 adet oditoryumu ile Avrupa’nın en büyük fuar alanlarından olan Rai Amsterdam, her yıl dünyaca ünlü fuarlara ev sahipliği yapmaktadır.

Heyet ayrıca, fuar alanında düzenlenen “Private Label (Özel Markalı Ürünler)” fuarını da ziyaret etti. Sergilenen ürünlere göre “Yiyecek” ve “Yiyecek Olmayan” olarak 2 ayrı başlık altında düzenlenen fuarda öne çıkan ülkelerin Alman, İtalyan, Fransız, İsveç ve Hollanda olduğu gözlendi.

Private Label Amsterdam Fuarı’nda ülkemiz üreticilerinden pek çok firma yer alırken, Türkiye’nin ve Türk üreticilerinin Private Label piyasasında yükseldiği ve özel markalı ürünlerin gün geçtikçe değer kazanan bir pazar olduğuna dikkat çekildi. Türkiye fuara İKMİB’in (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) desteğiyle 77 firma ile fuarda boy gösterdi.

Sonraki gün heyet Belçika’nın Brüksel kentine geçerek Brüksel Fuar Alanı’nda incelemelerde bulundular. 300.000 m2’lik alan üzerine kurulu olan fuar alanında her sene 40-50 fuar düzenlenmektedir. Alan ayrıca konser salonu olarak da kullanılabilmektedir.Geriye Dön