Endonezya İş ve Yatırım Fırsatları Semineri Başarıyla Tamamlandı
03.06.2018

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından düzenlenen Ülke Günleri organizasyonunun ilki Endonezya Cumhuriyeti ile başladı.

03 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezi WTCLUB Ege Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sn. Herry Sudradjat, Endonezya Elçi Müsteşarı Sn. Toary Worang ve ekibi, Endonezya’da 4 adet mağaza açan LC WAIKIKI şirketinin Sahra Altı Afrika ve Asya Uluslararası Perakende Satış Genel Müdür Yardımcısı Sn. İlker Hacıoğlu konuşmacı olarak katıldılar.

Semineri izlemek için gıda, inşaat, turizm, elektrik ve elektronik, mobilya, havayolu, kozmetik sektörleri gibi birçok sektörden yaklaşık 80 kişi katılım gösterdi.

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sn. Herry Sudradjat açılış konuşmasını İDTM Genel Müdür Vekili Sn. Türker Karpuzoğlu'nun hoşgeldiniz konuşması, Dış İlişkiler departmanımızın faaliyetlerimiz hakkındaki sunumu ve yine Endonezya İstanbul Başkonsolosu Sn. Herry SUDRADJAT'ın Endonezya'da İş Ve Yatırım Fırsatlarını anlatan sunumu takip etti. Sn. Başkonsolos katılımcılara 'Neden Endonezya ve Neden Şimdi' adlı sunumunda Türkiye’nin Endonezya’ya başlıca ihraç ve ithal ürünlerini tanıttı.

LC WAIKIKI Sahra Altı Afrika ve Asya Uluslararası Perakende Satış Genel Müdür Yardımcısı Sn. İlker Hacıoğlu ise konuşmasında, tüm dünyada 850 mağazası, Endonezya'da ise 4 mağazası bulunan LC Waikiki'nin faaliyetlerinden ve Endonezya'daki tecrübelerinden bahsetti. Endonezya’da yatırım yapmak isteyen iş insanları için Sn. Hacıoğlu, ülkenin avantajlarını anlattı ve dikkat edilmesi gereken hususları katılımcılar ile paylaştı.

Seminerin çok ilgi gören soru-cevap kısmından sonra ise İDTM Genel Müdür Vekili Sn. Karpuzoğlu konuklarımıza teşekkürlerini iletti ve hediye takdiminde bulundu.

'Endonezya’da İş ve Yatırım Fırsatları' adını verdiğimiz bu organizasyon büyük bir ilgi görmüştür. 

Katılımcılardan aldığımız geri dönüşler oldukça olumlu olmuştur. Katılımcılar bu organizasyondan büyük bir verim aldıklarını ve Endonezya ülkesiyle alakalı bilgi sahibi olmaktan mutluluk duyduklarını aktardılar.

Bu organizasyonumuzu farklı ülkeleri konuk ederek önümüzdeki aylarda düzenlemeye devam edeceğiz.

 Geriye Dön