İDTM ICCA'nın Dubai'deki 57. Genel Kurulu'na katıldı!
16.11.2018

ICCA 57. Genel Kurulu 11-14 Kasım 2018 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezinde gerçekleştirilmiştir. ICCA / Uluslararası Toplantılar ve Kongreler Derneği 1963 yılında kurulmuş olup, 100 ülkede 1000’den fazla üyesi bulunmaktadır. Kongre organizatörleri, alan sahipleri, Kongre büroları, servis sağlayıcı firmalar ICCA üyesidir.

Kongreye 80 ülkeden 1180 katılımcı katılmıştır. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi yönetiminden ise Sayın Bülent Karakuş ve Sayın Ahmet Selamet eşlik etmişlerdir.

Türkiye’den de İstanbul Ticaret Odasına bağlı olan İstanbul Kongreler bürosundan (ICVB) 3 kişilik heyet, Antalya’dan yetkililer, İstanbul Kongre Merkezi genel müdürü ve Türk Hava Yollarından yetkililer katılmıştır.

İlk katılımımız olması münasebeti ile birçok yeni firma ve kurum ile tanışma ve networking imkânımız olmuş diğer organizasyondan tanıdığımız firmalar ile de görüşme imkânız olmuştur. (UFI gibi)

Ayrıca Toplantılara UFI CEO’su Kai Hattendorf’da katılmıştır.

Kongre organizatörlerine İstanbul’un ve Türkiye’nin öneminden bahsedilmiş olup ileriki dönemlerde kendileri İstanbul Dünya Ticaret Merkezine veya Türkiye’den başka bir şehirlerde bir bilgiye ihtiyaçları olduğunda her zaman bizlerle iletişime geçebilecekleri bildirilmiştir.Geriye Dön