Fuar Sektörü Yeni Yıla İFM'de "Merhaba" dedi
23.12.2021

Küresel salgın nedeni ile ara verilen, İstanbul Fuar Merkezi geleneksel "2022 Yılına Merhaba" daveti normalleşme sürecinin başlaması ile 15 Aralık 2021 Çarşamba günü İFM fuaye salonunda gerçekleştirildi.

Fuar salonlarının tamamının İDTM'ye geçmesi ile birlikte, İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe organizatörlerin katılımı ve ilgisi oldukça yoğun oldu. Bir yıllık aradan sonra bir araya gelinen davet neşeli ve keyifli anlara sahne oldu. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdür V. Haluk KANCA yaptığı konuşmada "Küresel salgın nedeni ile her ne kadar etkinliğimizi gerçekleştiremesek de gönüllerimiz birdi, bu sene farklı olarak etkinliğimizi siz kıymetli sektör temsilcileri ile birlikte artık kendi işlememizde olan İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz" dedi. Kanca yaptığı konuşmada; 2021 yılında İFM'de yapılan izolasyon, havalandırma, ses, aydınlatma, bina güçlendirme, uzay çatı, elektrik sistemleri gibi sistemlerin yenilenmesi süreci hakkında bilgi verdi. Bunun yanı sıra 2022 yılında fuar alanları içerisinde hizmet veren WC’lerin yenilenmesi ve sayısının arttırılması, 3 numaralı fuar salonunda konferans salonları, toplantı odaları ve ofis alanları oluşturulması, 3 numaralı fuar salonu cephe yenilemesi, alanlarda iklimlendirme kalitesinin arttırılması için Chillerlerin yenilenmesi ve 40.000 metrekarelik yeni fuar alanı projesi hakkında bilgi verdi.

2021 yılında İstanbul Fuar Merkezi'nin 55 fuara ev sahipliği yaptığını belirten Kanca, "2022 yılının Ülkemiz ve sektörümüz açısından sağlıklı, huzurlu ve bereketli geçmesini, önümüzdeki güzel tablonun bozulmadan devam etmesini diliyorum." diye konuştu.Geriye Dön