Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Kurumu – Dalian Heyeti Ziyareti
01.07.2015

Çin’in en önemli ticareti geliştirme organizasyonlarından biri olan devlet destekli China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT) - Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Kurumu‘nun Dalian şehrinde faaliyet gösteren şubesi, beraberindeki heyetle, 30 Haziran tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Çin’in önemli sanayi, turizm ve eğitim merkezlerinden biri olan Dalian şehrinden gelen heyet, Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Cao Aihua nezaretinde kalabalık bir heyet ile genel müdürlüğümüzü ziyaret etmiş, karşılıklı görüşmeler ve ikili temasların ardından İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ve China Council for the Promotion of International Trade – Dalian arasında İş Birliği Antlaşması (Memorandum of Understanding) imzalanmıştır. İki kurum arasında özellikle fuarlara katılım konusunda ikili ilişkilerin önümüzdeki günlerde artarak devam etmesi beklenmektedir. 

Ayrıca iki ülke iş adamlarının ve firmalarının ikili iş görüşme (B2B) talepleri olursa İDTM bu konuda kendilerine en hızlı hizmeti vermeye hazırdır. Çin heyetinin Dalian şehrinde bir Dünya Ticaret Merkezi kurma düşüncesi de görüşülen konular arasındaydı. Genel Müdürümüz Sn. Rüştü Argıt’ın Dünya Ticaret Merkezleri Birliği Yönetim Kurulunda olması da kendilerine bu konuyu değerlendirmelerinde faydalı olmuştur. Görüşmeler esnasında İDTM tesisleri ve faaliyetleri heyette bulunanlara ayrıntılı olarak anlatıldı.

Heyet ertesi gün ise Mövenpick Otel’de, Dalian bölgesi ve ekonomisi ile ilgili bilgilerin verildiği “2015 Dalian - Ekonomi, Ticaret ve Turizm” başlıklı bir seminer düzenledi.Geriye Dön