YÖNETİM HAKKINDA (Bölüm: 2.3)

İDTM İş Merkezi, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Dünyanın en kapsamlı Dünya Ticaret Merkezlerinden biri olan İDTM; İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy Belediyesi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Borsası ve İktisadi Kalkınma Vakfının iştirakleri ile kurulan bir anonim şirkettir.

İDTM'nin sahip olduğu 500.000 m²'lik alanda; yılda ortalama 100 ulusal ve uluslararası fuarın yapıldığı toplam 98.000 m² alana sahip 11 adet Fuar Salonu, 17'şer katlı 3 ayrı plazadan oluşan İş Merkezi, 18.000 m² büyüklüğündeki çarşı alanı, İş Merkezi içerisinde tasarım ödüllü WT Club Hazır Ofis, Konferans ve Toplantı Salonları, 4 yıldızlı otel WOW Airport, 5 yıldızlı WOW İstanbul otel ve 6.500 kişilik dev kongre merkezi WOW Kongre Merkezi hizmet vermektedir.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Türkiye'de fuarcılık sektörünün gelişmesine öncülük eden yerli ve yabancı iş dünyasını aynı çatı altında bir araya getiren ve Türkiye'nin en büyük kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile mahalli idarelerin meydana getirdiği örnek bir kuruluştur.