İş Merkezi Giriş ve Çıkışları (Bölüm: 5.1)

İDTM Blokları ana giriş kapılarında bulunan turnikelerden manyetik giriş kartınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Emniyetiniz için lütfen bu kartı başkaları ile paylaşmayınız.

Yeni kart temini için; T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanının fotokopisi, SGK işe giriş bildirgesi, bir adet resim olması kaydı ile üzerinde kaşe ve yetkili kişi imzası bulunan firmanızın antetli başvuru yazısını İDTM Güvenlik Müdürlüğü’ne göndermeniz gerekmektedir.

Manyetik kartın kaybolması durumunda İDTM Güvenlik Müdürlüğüne nüfus cüzdan sureti ve yazı ile bildirimde bulunmanız halinde yenisi çıkartılacaktır. Ayrıca çalışanınızın işten ayrılması veya çıkartılması durumunda yine İDTM Güvenlik Müdürlüğüne manyetik kartın iade edilerek iptal edilmesi için yazı ile bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Tarafımıza bilgi verilmemesi durumunda meydana gelecek tüm sıkıntıların sorumluluğunun firmanıza ait olacağı bilinmelidir.

5188 Sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin gereği, İDTM İş Merkezi’nde faaliyet gösteren firma yetkilileri ile çalışan tüm personellerin merkeze girişleri esnasında yanlarında bulunan çanta ve diğer eşyaları X-ray cihazından geçirerek kontrol ettirmesini, kapı ve el dedektörü vasıtasıyla üst aramalarının yapılmasında güvenlik personellerine yardımcı olmasını önemle rica ederiz.