Dünya Ticaret Merkezleri Birliği
World Trade Centers Association (WTCA)

1980 yılından beri üyesi bulunduğumuz ve merkezi New York'ta bulunan Dünya Ticaret Merkezleri Birliği'nin kuruluş amacı dünya üzerine yayılmış olan Dünya Ticaret Merkezleri ile uluslararası ticaretin geliştirilmesi ve ülkeler arasında ticari entegrasyonun kurulmasıdır. (www.wtca.org)

1969 yılında kurulan Dünya Ticaret Merkezleri Birliği, kar amacı ve politik hedefler gütmeyen üyelik bazlı bir organizasyondur. Birliğin temel amacı Dünya Ticaret Merkezlerinin dünya geneline yayılması ve işlevlerini etkin bir şekilde yürütülmesinin sağlanmasıdır.

Dünya Ticaret Merkezleri Birliği (WTCA), "World Trade Center" ve "WTC" markalarının dünya genelinde lisanslama haklarına sahip tek yetkili kuruluştur. 300'den fazla üyesiyle birlikte, saygın markaların çatısı altında entegre ticari hizmetlerin sunulduğu ve uluslararası bağlantıların kurulduğu bir organizasyondur.

Dünya Ticaret Merkezi olarak bilinen bu özel marka, "WTC" adını taşıyan iş merkezleri veya ticari hizmetler dünyanın 90'dan fazla ülkesine yayılmıştır.

Dünyanın en kapsamlı Dünya Ticaret Merkezleri'nden biri olan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Dünya Ticaret Merkezleri Birliği'nin 1982 yılından beri üyesidir.